Bocian i żabka z rolek po papierze, czyli witamy wiosnę!

Wiosna, wiosna! Już czekamy na powrót bocianów do kraju. Skoro jednak ich nie ma, zrobiliśmy własne bociany z rolek po ręczniku papierowym. Tam, gdzie są bociany, są i żaby! Zobaczcie.
"Pewna żaba do bociana rzekła kiedyś: Proszę pana
Czemu pan klekocze, skrzydłami łopocze
I czy to jest prawda, że pan mnie w kaszy zje?
Rechu rech pan mnie zje
Bardzo boje się
Na to żabie odparł bociek, żabo z tobą jest sto pociech
Po co mam cię straszyć, ja nie jadam kaszy
A kto bez kaszy żabę zje
Ty masz w głowie źle
Kle, kle, kle
Ty masz w głowie źle!
Od tej pory każdy bociek, gdy napotka żabę w błocie
Straszy je kle, kle, kle
Uciekajcie bo was zjem!"

KROK 1 - żaba z rolki po papierze

żaba z rolki po papierzeRolkę po papierze toaletowym przecinamy na pół, dzięki temu powstaną z niej dwie żaby. Rolkę malujemy farbką. Pamiętajmy, żeby pomalować także jej wnętrze.

KROK 2 - wykończenie żabki

żaba z rolkiZ zielonej kartki wycinamy owal. Rozcinamy go na pół - każda część to miejsce na oko żabki. Wycinamy z papieru żabie nóżki. Łapki przyklejamy do papieru, do wyciętych części owalu przyklejamy ruchome oczka. Z kawałka plasteliny doczepiamy żabią buzię.

KROK 3 - bocian z rolki po ręczniku

bocian z rolkiZ białej bibuły karbowanej wycinamy pas o szerokości ok 4 cm i nacinamy go gęsto i głęboko. Tak powstaną bocianie pióra.

KROK 4 - pióra bociana

Rolkę po ręczniku papierowym oklejamy ponacinaną bibułą. Na końcu można przykleić nienacięty pasek, bo w tym miejscu powstanie buzia bociana.

KROK 5 - skrzydła bociana

pióra bocianaZ tekturki wycinamy kształt skrzydeł bociana. Oklejamy je ponacinaną bibułą. U dołu przyklejamy jeden pasek ponacinanej czarnej bibuły, na nią dopiero białe paski.

KROK 6 - dziób bociana z papieru

bocian z rolki po papierzeZ pomarańczowej kartki rolujemy dziób bociana. Na końcu dzióbka robimy nacięcia i za ich pomocą przyklejamy go do bociana. Doklejamy ruchome oczka. Z tej samej kartki wycinamy dwie bocianie nogi i podklejamy pod piórkami.
Artykuł "Bocian i żabka z rolek po papierze, czyli witamy wiosnę!"
znajdziesz w:

Inne podobne prace

Ekologiczna Marzanna z rolek i bibuły

Marzanna oczywiście mogłaby być ładniejsza. Ale czy o to w tym chodzi? Naszą kukłę tworzy się szybko, ekologicznie i nie będzie jej żal, gdy przyjdzie na nią czas... :) Tradycyjnie powinna powstać ze słomy, ale trudno o snopek w centrum miasta.

Zamek z opakowania po tosterze

Często opakowania po zakupionym sprzęcie zajmują nam miejsce albo szybko lądują w koszu. Warto się im jednak bliżej przyjrzeć i spróbować z nich coś wyczarować.

Tomek, czyli zabawa z dzieckiem w kolejkę

Czy Wasze dzieci też szaleją za bajką "Tomek i przyjaciele"? Jeśli tak, można namówić je do stworzenia własnego egzemplarza uśmiechniętej lokomotywy.