Ekologiczna Marzanna z rolek i bibuły

Marzanna oczywiście mogłaby być ładniejsza. Ale czy o to w tym chodzi? Naszą kukłę tworzy się szybko, ekologicznie i nie będzie jej żal, gdy przyjdzie na nią czas... :) Tradycyjnie powinna powstać ze słomy, ale trudno o snopek w centrum miasta.
  • dwie rolki po papierze toaletowym
  • jedna rolka po ręczniku papierowym
  • bibuła karbowana w różnych kolorach
  • stara gazeta
  • kawałek nitki
  • mazaki
"Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
Z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!"

KROK 1 - tworzenie głowy Marzanny

głowa marzanny z gazetyZ kilku stron gazet tworzymy kulę. Owijamy ją nitką, żeby się nie rozchodziła.

KROK 2 - twarz kukły

twarz marzannyZ białej bibuły wycinamy spory kwadrat, którym owijamy kulę z gazety. Nadmiar bibuły u dołu związujemy nitką. Malujemy Marzannie oczy, buzię i nos i robimy makijaż.

KROK 3 - fryzura Marzanny

włosy marzannyZ żółtej bibuły wycinamy kilka pasków o szerokości 1 cm. Przyklejamy je do głowy Marzanny tak, by powstała grzywka i dość długie włosy. Szyję kukły (która powstała z nadmiaru białej bibuły) smarujemy klejem i wkładamy do rolki po ręczniku papierów, to ona stanie się ciałem Marzanny.

KROK 4 - strój z bibuły

Z kolorowej bibuły wycinamy prostokąt o szerokości mniej więcej równej długości rolki po ręczniku. Z jednej strony nacinamy go co kilka centymetrów. Z bibuły drugiego koloru wycinamy cienki pasek i przewlekamy go przez zrobione otwory.

KROK 5 - mocowanie sukienki

Mocujemy sukienkę Marzanny tuż przy głowie, zawiązujemy z tyłu kokardkę. Z tyłu sukienkę warto podkleić w kliku miejscach.

KROK 6 - ręce Marzanny

Dwie rolki po papierze toaletowym owijamy prostokątami wyciętymi z bibuły. Jeśli dobrze bibułę zawiniemy do wewnątrz, nie trzeba będzie jej podklejać.

KROK 7 - mocowanie rąk

ręce marzannyZ dowolnej bibuły wycinamy cieniutki pasek. Przewlekamy go przez rolkę po papierze i przywiązujemy ręce Marzannie do mocowania sukienki.  
Artykuł "Ekologiczna Marzanna z rolek i bibuły"
znajdziesz w:

Inne podobne prace

Jadalny kwiatek na Dzień Kobiet

Z pewnością znajdą się w przedszkolu dziewczynki, które chętnie przyjmą taki słodki kwiatek od małego dżentelmena z okazji Dnia Kobiet.

Zamek z opakowania po tosterze

Często opakowania po zakupionym sprzęcie zajmują nam miejsce albo szybko lądują w koszu. Warto się im jednak bliżej przyjrzeć i spróbować z nich coś wyczarować.

Tomek, czyli zabawa z dzieckiem w kolejkę

Czy Wasze dzieci też szaleją za bajką "Tomek i przyjaciele"? Jeśli tak, można namówić je do stworzenia własnego egzemplarza uśmiechniętej lokomotywy.