Elegancik i inne laleczki - pacynki dla dzieci

Domowy teatrzyk do marzenie wielu dzieci. Metodą, którą Wam pokazujemy możemy wykonać właściwie dowolne postacie z bajkowego świata.
    • czarny, czerwony, żółty i biały filc • kulka ze styropianu • farba w kolorze cielistym • wełna czerpana (ale może być inna) • ruchome oczka • czarny mazak • ostre nożyczki i dobry klej • igła i czarna nić
"Zuzia lalka nieduża
I na dodatek cała ze szmatek
W kratkę stara spódniczka
Łzy na policzkach
A w główce marzeń sto

Lecz kocham ją najbardziej
ze wszystkich moich lal
Choć nie ma sukni złotej
Zabiorę ją na bal [...]"

KROK 1 - przygotowanie korpusu kukiełki

Z czarnego filcu wytnij dwa korpusy Elegancika i dwie ręce. Szyja musi być odrobinę szersza od wskazującego palca. Zszywamy brzuszek z plecami, dołączając do tego ręce.

KROK 2 - garnitur dla kukiełki

Z białego filcu wycinamy trójkącik (będzie stanowił koszulę Elegancika), dwa małe prostokąciki na mankiety oraz dwa małe trójkąciki, czyli kołnierzyk. Z czerwonego (bądź innego) filcu wycinamy krawat.

KROK 3

Wszystkie elementy smarujemy klejem i przyklejamy do marynarki.

KROK 4 - przygotowanie głowy dla kukiełki

W styropianowej kulce drążymy nożyczkami dziurkę, taką, żeby mieścił się w niej opuszek palca wskazującego. Następnie pokrywamy ją farbą w kolorze cielistym i odkładamy do wyschnięcia.

KROK 5

Odcinamy kawałek wełny, z żółtego filcu wycinamy wąsy (ewentualnie brwi). Do styropianowej kulki przytwierdzamy oczy, włosy i wąsy.

KROK 6 - wykończenie twarzy kukiełki

Dorysowujemy nos i usta. Wnętrze dziurki smarujemy klejem, to samo robimy z szyją na korpusie.

KROK 7 - ostatnie poprawki

Wsuwamy w korpus palec i wkładamy w główkę. Przytrzymujemy chwilkę i kukiełka gotowa.

Przygotowanie Dziewczyny

Sposób wykonania tej kukiełki jest niemal identyczny do tego przedstawionego powyżej. Główną różnicę stanowią włosy Dziewczyny. Żeby je zrobić trzeba odciąć jakieś 7-8 cm wełny (kilka pasm), przewiązać lekko na środku (w miejscu przedziałku) i zapleść warkocze, po czym zakończyć je gumeczkami.

Kukiełka - Pielęgniarka

Pielęgniarkę również wyróżniają włosy, długi czarny kucyk. Nawet jeśli nie uda się nam ich idealnie przykleić, to wystarczy zrobić czapkę pielęgniarską, żeby zakryć niedoskonałości (nasza zrobiona jest z filcu, ale można użyć do tego kawałek bloku technicznego). Kukiełka świetnie się prezentuje.

Miś - kukiełka na palec

Przy kukiełce Niedźwiadka trzeba odpowiednio zamocować uszy z filcu. W tym celu nacinamy otworki ostrym nożykiem, wypełniamy je klejem i wykałaczką wciskamy wycięte uszy. Do zrobienia mordki użyliśmy natomiast połowy małej kulki ze styropianu. Dokleiliśmy nosek, ale równie dobrze można go namalować albo zrobić z plasteliny.
Artykuł "Elegancik i inne laleczki - pacynki dla dzieci"
znajdziesz w:

Inne podobne prace

Legenda o smoku wawelskim

Cień daje nam wiele możliwości. Przygotowanie kukiełek zajmuje kilka minut, zabawa trwa cały wieczór.

Elmer i zwyczajne słonie

Na ogół słonie są szare, nasze pacynki jednak zupełnie ich nie przypominają. Elmer, bo tak ma na imię słoń w kratkę, z pewnością jest świetną zabawką dla dziecka.

Spiderman

Masa papierowa daje wiele możliwości twórczym dzieciom. Maski to nie tylko świetne przebrania, ale i wyjątkowa ozdoba pokoju dziecka.