Kopertowy kalendarz adwentowy

Wraz z nadejściem 1. grudnia rozpoczynamy odliczanie do Świąt. Dla dzieci jest to czas szczególnie magiczny, bo w odliczaniu pomaga im kalendarz adwentowy. Oto nasza propozycja wykonania takiego kalendarza.
  • kartki A4, może być też szary papier
  • tasiemki, sznurki, cekiny itd.
  • klej
  • brystol/dykta
  • nożyczki

KROK 1 - przygotowanie kopert

Kartkę A4 przecinamy wzdłuż na pół. Każdy powstały pasek zaginamy obustronnie do wewnątrz na szerokość ok 0,5 cm. Pasek zginamy również w ok. 2/3 wysokości.

KROK 2 - wykończenie koperty

Część wystającą po złożeniu zaginamy tak, by powstało zamknięcie koperty. Części zagięte wzdłuż paska smarujemy klejem i sklejamy kopertę. Oczywiście wszystkie wymiary zależą od tego jak dużych kopert potrzebujecie.

KROK 3 - ozdabianie koperty

Przy dekorowaniu koperty możemy użyć wszystkiego, co mamy pod ręką: cekinów, wstążek, tasiemek, guzików, pieczątek, mazaków. Nie ma ograniczeń!

KROK 4 - 24 koperty

Celem jest stworzenie 24 kopert - po jednej na każdy dzień Adwentu. Pamiętajmy o tym, żeby je ponumerować. My wykorzystaliśmy do tego gotowe naklejki.

KROK 5 - tło dla naszego kalendarza

Do stworzenia tła możemy użyć arkusza brystolu, kartki A3 albo kawałka dykty jak w naszym przypadku. Nasze dekoracje ograniczyliśmy do minimum: okleiliśmy krawędzie taśmą dekoracyjną i przykleiliśmy sznurki równolegle do siebie, by można było doczepiać do nich klamerkami nasze koperty.

KROK 6 - najważniejsze i najtrudniejsze

Czas na uzupełnienie kopert zadaniami dla dzieci. I tutaj Wam nie pomogę, bo zadania muszą być Wasze i specjalnie dla Waszych dzieci stworzone. :)
Artykuł "Kopertowy kalendarz adwentowy"
znajdziesz w:

Inne podobne prace

Choinka z orzechów włoskich, wersja mała

Malutka, zgrabniutka i bardzo elegancka. Tak właśnie prezentuje się nasz tegoroczny stroik świąteczny,.

Choinka z szyszek, czyli stroik świąteczny

Taki piękny stroik z powodzeniem może zdobić każdy świąteczny strój. Niestety dzieci nie wykonają go same, ale z pomocą rodziców - jak najbardziej.

Kartka świąteczna z bałwankiem z wacików kosmetycznych

Może tym razem kartka odrobinę mniej poważna? Do jej wykonania potrzeba naprawdę niewiele materiałów i czasu, więc warto spróbować.