Marcepanowe dekoracje tortów

Marcepan jest bardzo wdzięczną masą plastyczną, dlatego jest niezastąpiony przy wykonywaniu dekoracji tortów dla dzieci. Figurki sprawiają dzieciom wiele radości, a nie są przy tym tak słodkie jak te zrobione z lukru plastycznego.
  • 150 g migdałów w płatkach (2 opakowania)
  • 100 g cukru pudru
  • łyżka oliwy (ewentualnie oleju)
  • łyżka glukozy (opcjonalnie)
  • barwniki spożywcze

KROK 1 - przygotowanie marcepanu

marcepan domowyPrzygotowujemy marcepan zgodnie przepisem podanym tutaj.

KROK 2 - Tomek i Krecik z marcepanu

tomek z marcepanuOczywiście figurkę Tomka można zrobić w 3D, ale płaska jest o wiele łatwiejsza do przygotowania. Płaskie elementy chętnie wykonają dzieci. Krecik marcepanowy jest jeszcze prostszy. Przed jego przygotowaniem warto sobie na kartce zrobić schemat i posługiwać się nim przy lepieniu.

Uwaga

Jeśli na torcie umieszczamy figurki świeżo przygotowane, to konsystencja marcepanu pozwoli przykleić je bez użycia dodatkowych środków. Jeśli figurka jest już dość sztywna można przykleić ją za pomocą odrobiny masła.
Artykuł "Marcepanowe dekoracje tortów"
znajdziesz w:

Inne podobne prace

Baranki, zajączki i kurczaki z marcepanu domowej roboty

Macie ochotę pobawić się jadalną plasteliną? Do takich działań świetnie nadaje się domowej roboty marcepan. Jest bardzo plastyczny, poszczególne elementy łatwo się ze sobą łączą, a jeśli go podjemy podczas pracy, to i brzuchy będą zadowolone.

Tort dla małego wielbiciela pociągów

U nas waflowy pociąg okazał się świetnym pomysłem na tort urodzinowy dla dziecka. Jego przygotowanie nie jest jednak czasochłonne, dlatego nadaje się idealnie też na zwykły weekendowy deser.

Chorągiewki, łańcuchy i inne papierowe dekoracje urodzinowe

Zbliżają się urodziny Waszego dziecka, a Wy nie wiecie jak przygotować pokój na ten dzień? Może spodobają się Wam nasze papierowe urodzinowe dekoracje albo zainspirują Was one do stworzenia własnych?