Maska Tygrysa z papieru

Wykonanie maski z papieru jest bardzo proste (choć na pierwszy rzut oka może wydawać się inaczej), dlatego zachęcamy do stworzenia nie tylko tygrysa, ale także innych dzikich kotów. :)
  • pomarańczowy bristol
  • czarna, biała i czerwona farbka
  • nożyk i nożyczki
  • gumka do mocowania maski
  • klej
  • czarna tekturka (blok techniczny)
Dzieci zafascynowane przygodami Misia i Tygryska postanowiły przeistoczyć się w jednego z bohaterów. Co prawda książkowy Tygrysek jest odrobinę łagodniejszy, ale efekt i tak jest zadowalający. Pomysł na wykonanie maski zaczerpnęliśmy z książki "Każde dziecko to potrafi" po czym go zmodyfikowaliśmy i teraz oryginału za bardzo nie przypomina. Może i Wy skusicie się na wprowadzenie własnych zmian?

KROK 1 - szablon maski

szablon maski tygrysaNa pomarańczowym bristolu rysujemy wszystkie potrzebne elementy maski: część przykrywającą oczy, czoło i policzki, część doklejaną później (mordka, kły i nos) oraz uszy. Przy mordce robimy z trzech stron wypustki, którymi przykleimy ją do głównej części maski.

KROK 2 - tygrysie paski

Zaznaczamy na masce miejsce na oczy i wycinamy nożykiem małe otworki. Następnie rozpoczynamy malowanie tygrysa.

KROK 3 - mordka tygrysa

Na drugiej części rysujemy nos i kły (jeśli zdecydowaliśmy się na wersję z otwartą paszczą).

KROK 4 - wąsy tygrysa

mordka tygrysaZ czarnej tekturki wycinamy sześć cienkich pasków. Pod nosem tygrysa robimy nożykiem po trzy małe nacięcia po każdej stronie. Wkładamy w otwory po jednym wąsiku.

KROK 5

Z drugiej strony maski podklejamy wąsy taśmą, dzięki czemu będą lepiej się trzymać.

KROK 6 - połączenie wszystkich elementów

Wypustki przy mordce zaginamy i końcami przyklejamy do maski. Dobrze je na chwilę przytrzymać klamerkami, by klej mocniej chwycił. Wypustek nie powinno być widać, gdy patrzy się na maskę od przodu. Uzyskujemy efekt 3D. Uszy składamy tak jak na zdjęciu i przyklejamy u góry maski. Pozostaje jedynie naciąć małe otworki poniżej uszu i przeciągnąć przez nie gumkę do mocowania na głowie.
Artykuł "Maska Tygrysa z papieru"
znajdziesz w:

Inne podobne prace

Karnawałowy strój klauna - uśmiech gwarantowany!

Śmiech to zdrowie, a z takim klaunem na pewno bez śmiechu się nie obędzie. Wykonanie stroju jest dość czasochłonne, ale koszt niewielki i uśmiech dziecka bezcenny.

Maski karnawałowe, czyli różne pomysły na świetną zabawę

Bal karnawałowy bez przebrania nie jest prawdziwym balem. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, nadszedł czas na przygotowanie własnej maski karnawałowej.

Bajka o Czerwonym Kapturku - teatrzyk kukiełkowy

Każde dziecko prędzej czy później spotyka się z twórczością Perraulta i postacią Czerwonego Kapturka. Choć półki z literaturą dziecięcą się uginają, to po klasykę sięga prawie każdy. Może zobaczmy, czy naszym dzieciom odpowiada standardowa wersja?