Ozdoby choinkowe z nietypowej masy

Choć pomysłów na tworzenie ozdób świątecznych jest tak wiele jak wielu jest twórców, to czasem warto inspirować się cudzymi dziełami. Tak też zrobiliśmy i stąd nasza masa plastyczna.
  • mąka ziemniaczana
  • soda oczysczona
  • woda
  • brokat/barwniki/mazaki
Przepis na masę wydał mi się śmieszny i szczerze powiedziawszy nie wierzyłam, że może wyjść z niego coś ciekawego. Myliłam się! Konsystencja jest genialna, mieszanie masy to czysta przyjemność. Co więcej, ozdoby wysychają szybko, nie kruszą się i można je ozdabiać nawet mazakami. Przepis znalazłam na stronie Mamy w domu i na pewno jeszcze wiele razy z niego skorzystam.

KROK 1 - przygotowanie składników

Do przygotowania masy potrzebujemy zaledwie trzech składników w proporcjach 2 (soda oczyszczona) : 1 (mąka ziemniaczana) : 1 (woda). Ilość składników zależy od tego, ile masy chcemy uzyskać.

KROK 2 - gotowanie

Suche składniki mieszamy ze sobą i zalewamy wodą. Całość podgrzewamy w garnku i lekko mieszamy. Gdy masa zrobi się ciepła, zestawiamy ją i po chwili zagniatamy. I to wszystko - masa jest już gotowa!

KROK 3 - wycinanie i ozdabianie

Do wycinania ozdób użyliśmy foremek do pierniczków. Do części masy dodaliśmy brokatu w różnych kolorach (na pewno można użyć też barwników a nawet farbek), część postanowiliśmy pomalować mazakami po wyschnięciu. Po wycięciu kształtów pamiętajmy o tym, by w ozdobach zrobić dziurki, jeśli te mają zawisnąć na choince. My zawsze używamy do tego słomki do napojów. :) Pozostaje tylko poczekać na wyschnięcie ozdób. Na koniec przewlekamy przez dziurki sznureczki i gotowe.  
Artykuł "Ozdoby choinkowe z nietypowej masy"
znajdziesz w:

Inne podobne prace

Zimowa dekoracja na okno

Wspaniała zimowa dekoracja! Już dawno nic mi się aż tak nie spodobało w czeluściach Internetu. Podziwiajcie i twórzcie własne krajobrazy.

Kopertowy kalendarz adwentowy

Wraz z nadejściem 1. grudnia rozpoczynamy odliczanie do Świąt. Dla dzieci jest to czas szczególnie magiczny, bo w odliczaniu pomaga im kalendarz adwentowy. Oto nasza propozycja wykonania takiego kalendarza.

Choinka z orzechów włoskich, wersja mała

Malutka, zgrabniutka i bardzo elegancka. Tak właśnie prezentuje się nasz tegoroczny stroik świąteczny,.