Prawie lizaki na urodziny

Przed Wami impreza urodzinowa i nie macie pomysłu, czym zaskoczyć małych gości? Może spodoba się Wam pomysł na dekorację zrobioną z biszkoptowych lizaków.
  • okrągłe biszkopty
  • patyczki do szaszłyków
  • czekolada gorzka
  • śmietanka 30%
  • elementy do dekoracji
  • doniczka, filc, tektura falista i wstążka

KROK 1 - trzon lizaka

lizaki z biszkoptówBiszkopty nabijamy na patyczki do szaszłyków.

KROK 2 - warstwa czekoladowa

W garnuszku na małym ogniu topimy czekoladę, dodajemy do niej kilka łyżek śmietanki, by nie była zbyt gęsta. W czekoladzie zanurzamy kolejne biszkopty.

KROK 3 - dekorowanie

ozdabianie lizakówDekorować lizaki możemy wszystkim: wiórkami kokosowymi, drobinkami lukru (u nas para oczu tak powstała), migdałami, gotowymi posypkami. Ważne, by wszystkiego używać z umiarem.

KROK 4 - jak ładnie je wyeksponować

Jeśli lizaki mają stanowić dekorację stołu np. podczas przyjęcia urodzinowego możemy je wbić w jakiś duży owoc (arbuz, melon) albo styropianową kulę. U nas padło na kulę. Owinęliśmy ją filcem (który można później odzyskać) i włożyliśmy do zwykłej doniczki. Z falistej tektury wycięliśmy duży prostokąt, który przytwierdziliśmy do doniczki ozdobną wstążką. Żeby lizaki wyglądały jeszcze ciekawiej, można im poprzywiązywać do nóżek różne tasiemki, albo okręcić je bibułą.
Artykuł "Prawie lizaki na urodziny"
znajdziesz w:

Inne podobne prace

Kotek na śniadanie, czyli kanapka z okazji Dnia Kota

Do stworzenia kanapki używamy takich produktów, które najbardziej smakują naszym dzieciom. Sprawmy, by śniadanie było nie tylko pożywne, ale od czasu do czasu także niezwykłe.

Zaproszenia urodzinowe ręcznie robione

Teraz zaproszenia urodzinowe można kupić dosłownie wszędzie. Jeśli mamy jednak choć chwilkę czasu, warto wykonać je ręcznie.

Placki bananowe na drugie śniadanie wg receptury cioci Agi

Placuszki bananowe to idealna przekąska dla dzieci. Znikają z talerza zdecydowanie za szybko, ale można uznać to za ich zaletę. ;)