Przysmak Dziadziusia, czyli domowe delicje

Nie chcieliście nigdy otworzyć własnej cukierni? Słodkie domowe delicje to pierwszy krok do spełnienia marzeń.
  • paczka okrągłych biszkoptów
  • galaretka o ulubionym smaku
  • czekolada deserowa lub mleczna
Jeśli nie macie pomysłu na prezent na Dzień Dziadka, może warto pomyśleć o słodkim upominku. Chyba żaden dziadziuś nie oprze się delicjom robionym ręką dziecka. :) Na sam pomysł przygotowania takiego przysmaku trafiliśmy już dawno temu, ale dopiero teraz udało się nam go zrealizować.

KROK 1

Biszkopty rozkładamy gładką częścią do góry. W garnku przygotowujemy galaretkę według przepisu, dodajemy jednak odrobinę mniej wody. Gdy galaretka zacznie tężeć wykładamy ją łyżeczką na biszkopty. Odstawiamy do całkowitego stężenia.

KROK 2

Gdy galaretka będzie już całkiem sztywna, przygotowujemy masę czekoladową. W tym celu podgrzewamy na małym ogniu tabliczkę czekolady i ciągle mieszamy. Gdy cała się rozpuści, rozprowadzamy ją łyżeczką na delicjach. Smacznego!
Artykuł "Przysmak Dziadziusia, czyli domowe delicje"
znajdziesz w:

Inne podobne prace

Bukiet kwiatów z bibuły

Kwiaty z bibuły są równie piękne jak te żywe kupione w kwiaciarni, ale i tak są o wiele lepszym prezentem dla babci czy mamy. Sami sprawdźcie!

Kartka na Dzień Babci

Kartka wymaga niewielkich nakładów pracy, a wygląda bardzo efektownie. Może to dobry pomysł na prezent na Dzień Babci?

Zakładki do książek dla Babci i Dziadka

Jeśli chcecie obdarować kogoś bliskiego prezentem ręcznie wykonanym, to zakładki do książek są naprawdę dobrym pomysłem. Wystarczy odrobina filcu, pomysł i gotowe!