Dekoracje

Każdy dom, nawet najbardziej luksusowo urządzony, stanie się prawdziwym Domem, gdy zadbamy o to, by miał duszę. Nic prostszego. Przygotujmy z naszymi Dziećmi różne drobiazgi, które odróżnią nasze Gniazdko od wszystkich domów w okolicy. W ramach zabawy z dzieckiem proponujemy stworzenie wielu elementów: od ramek na zdjęcia, poprzez figurki, na obrazach kończąc. Może któraś propozycja zainspiruje Was do stworzenia własnego dzieła?

Gile i sikorki, czyli proste witrażyki zimowe na okno

Zimą zawsze pamiętamy o dokarmianiu ptaszków, które nie odleciały do ciepłych krajów. Co jakiś czas przypominamy sobie o gilach i sikorach. Tym razem pomogły nam w tym bardzo proste witrażyki.

Cotton balls domowym sposobem

Świat oszalał na punkcie tych świecących kul. Zrobienie ich samemu jest dość czasochłonne i wcale nie takie tanie, ale może jednak warto?

Sowa metodą płaskich kół, czyli prawie origami

Tęczowa sowa może stać się prawdziwą dekoracją pokoju czy sali lekcyjnej. Uśmiech sam się pojawia na widok takiego pociesznego stworzenia. Przygotowanie podobnej pracy wymaga około dwudziestu minut cierpliwości.

Świąteczne dekoracje z masy solnej

Masa solna daje wiele możliwości twórczych. Warto ją także wykorzystać w okresie przedświątecznym do dekorowania domów.

Niebieski słoń z rolki po papierze toaletowym

Każdy już wie, że z rolki po papierze toaletowym można wyczarować prawdziwe cuda. Oto kolejny dowód. Czy nasz słonik z recyclingu nie jest uroczy?

Domek z rolki po papierze toaletowym, wersja dla najmłodszych

Ta wersja nadaje się do stworzenia przez malutkie dzieci. Dach to jedynie sklejone dwie kartki ze sobą, bez elementów origami.

Przebiśniegi z łyżeczek jednorazowych

Przebiśniegi to znak, że wiosna już tuż tuż. Co prawda, u nas wiosna już w pełni, ale przebiśniegi kwitną w domowej doniczce. :)

Królowa Śniegu z rolek po papierze toaletowym

Pani Zima z recyclingu. Piękna, groźna i surowa. Kilka rolek, kawałek folii, styropianowa kulka i Królowa Śniegu gotowa,

Duża śnieżynka z papieru krok po kroku

Piękna zimowa dekoracja przedszkola, klasy czy pokoju. Im więcej przygotujemy śnieżynek, tym lepszy efekt. Zatem do dzieła!
Strona: - przejdź do: z 7