Domowy Teatrzyk

W tym dziale przedstawiamy możliwości stworzenia własnego teatru w domu. Wykonanie niektórych kukiełek zajmuje oczywiście sporo czasu, ale pamiętajmy o tym, że te zabawki mogą służyć Dzieciom całymi miesiącami. Świetnie nadają się do zabawy z Dziećmi w domu w chłodne dni. Pokazujemy także jak przygotować maski, stroje karnawałowe oraz proste pacynki.

Pani Jesień, strój ekspresowy

Co zrobić z jesiennych liści? Aż się proszą o wykorzystanie ich na kilka różnych sposobów. My proponujemy dziś stworzenie stroju Pani Jesieni.

Indiański pióropusz wodza i pióropusze małych Indianek

Dzieci do zabaw plenerowych nie potrzebują zbyt wielu gadżetów. Jednak gdy przychodzi pora na zabawę w Indian, czy którekolwiek pogardzi prawdziwym pióropuszem? Pokazujemy jak stworzyć taki strój niskim kosztem.

Strój dzielnego rycerza domowym sposobem

Strój idealny na karnawał, ale i do zwykłej zabawy. Który z chłopców nie chciałby choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy rycerz?

Kartonowy telewizor, który działa

Może jakaś odmiana od bajek na kanałach dla dzieci? Warto stworzyć coś własnego... Pani Dorota (III miejsce w konkursie listopadowym Strefy Dzieci) pokazuje nam jak można to zrobić.

Jak samemu zrobić strój nietoperza dla dziecka

Potrzebujecie stroju np. na Halloween albo na bal karnawałowy, ale nie macie czasu, by wymyślić coś spektakularnego? Zróbcie dzieciom w parę minut strój nietoperza, a zaoszczędzicie i czas i pieniądze.

Teatrzyk paluszkowy, czyli kukiełki na małe rączki

Wierszyków przeznaczonych do przedstawiania paluszkami jest bardzo dużo. Każdy może tworzyć nowe, ponieważ są bardzo proste. Mało kto wie, że paluszkowe zabawy nie tylko bawią, ale mają przy tym bardzo dobry wpływ na rozwój umiejętności manualnych u dzieci.

Żaba i zając, czyli szybkie kukiełki z filcu na paluszki

Paluszkowe kukiełki z filcu mają wiele zalet: przygotowuje się je ekspresowo, można stworzyć dowolną postać, wszędzie się zmieszczą i bez problemu zmieszczą się do bagażu, gdy będzie taka potrzeba.

Kukiełka klaun, krótka instrukcja wykonania

Robienie kukiełek jest bardzo proste, a efekty cieszą przez wiele tygodni. Spróbujcie zrobić klauna pacynkę, dzięki której wiele razy się uśmiechniecie, zwłaszcza jeśli trafi w ręce Waszych dzieci.

Czerwony Kapturek, czyli kukiełka na dłoń z rękawiczki

Kukiełka w 10 minut? Żeby zrobić Czerwonego Kapturka z rękawiczki nie potrzebujemy zbyt wielu umiejętności. Ba! Nawet igłę i nitkę można zastąpić klejem. Spróbujecie?
Strona: - przejdź do: z 5