Zabawy edukacyjne

Dzięki różnego rodzaju eksperymentom nasze Dziecko zaczyna lepiej rozumieć świat. Co ważniejsze, wciąż chce dowiadywać się więcej. Propozycje, jakie Państwu przedstawiamy, to proste do przygotowania zabawy z dzieckiem, które dla niego będą stanowić nie lada eksperymenty. Wiele z doświadczeń będzie stanowiło świetną zabawę dla przedszkolaków. Pamiętajmy, że zabawy edukacyjne mają nie tylko edukować, ale bawić nasze Maluchy.

Balon, który nadmuchuje się bez naszego udziału

Doświadczenie dość znane, wykorzystujące właściwości octu i sody. Dzieciom podoba się szalenie nawet przy dziesiątym powtórzeniu.

Mieszanie kolorów, czyli doświadczenie artystyczne

Co można wyczarować z mleka i barwników? Istne dzieło sztuki! Zabawy przy tym pełno!

Kolorowe doświadczenie, które dzieci mogą wykonać samodzielnie

Z pozoru proste i oczywiste... Efekt bardzo ciekawy. Są tacy, którzy to doświadczenie nazywają fajerwerkami w wodzie. A Wam jak się podoba?

Ptasia stołówka przygotowana przez dzieci

Dokarmianie ptaków ma sens, ale jedynie zimą. Jeśli coś już szykujemy, przemyślmy to dobrze. Może taki smakołyk spodoba się ptakom w naszej okolicy?

Przypalony garnek i co dalej... Czyli doświadczenie mimochodem.

Hodowanie kryształków soli odbywa się zwykle na grubej nici, na której osadza się sól. My proponujemy sposób bardziej przyziemny i przy tym bardzo praktyczny. :)

Czary-mary, czyli chemia dla przedszkolaka

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie zakochał się w chemii i jej możliwościach, najwyższy czas sięgnąć po doświadczenie dla dzieci z wyższej półki. Te czary noszą nazwę zegara jodowego. Do dzieła!

Lapbook, czyli wycieczka po wiedzę na temat Ameryki Południowej

Czy są jakieś ograniczenia do wykorzystywania takiej pomocy dydaktycznej? Absolutnie nie. Lapbook może dotyczyć medycyny, geografii, ale także świata baśni i książek.

Gumowe jajko, czyli co potrafi zdziałać ocet

To doświadczenie dla dzieci jest dość znane, ale przy każdym powtórzeniu jednakowo zadziwia. Jest proste, choć długotrwałe. Sprawdźcie koniecznie!

Widowiskowe doświadczenie, czyli jak wykorzystać tabletkę musującą do zabawy edukacyjnej

Bardzo efektowne doświadczenie, które oczaruje wszystkich małych chemików. Efekty wizualne naprawdę wspaniałe!
Strona: - przejdź do: z 4