Pozostałe

Tutaj umieszczamy wszystkie te zabawy dla dzieci, których nie udało się nam przyporządkować w innym miejscu. Może się okazać, że będzie to najciekawsza mieszanka. Zachęcamy do przeglądania.

Jesienne drzewo z pestek dyni

Kolejna propozycja stworzenia jesiennego drzewa. Tym razem wykorzystujemy pestki z dyni i farby.

Zwierzaki z liści jesiennych

Nadmiar jesiennych liści? Jest na to sposób. Spróbujcie stworzyć własne zwierzaki.

Drzewo w jesiennych barwach, czyli nietypowe wykorzystanie płatków kosmetycznych

Praca podpatrzona w Internecie. Szalenie się nam spodobała prostota wykonania i niepowtarzalność. Niby wszystkie drzewa z płatków podobne, a jednak każde inne!

Mały Książę, czyli klasyczna wydrapywanka

Zajęcie dla cierpliwych i dokładnych małych artystów. Choć większość prac wykonanych tą techniką przedstawia kosmos, nie trzeba się do niego ograniczać. Może następnym razem powstanie jakaś głębia oceanu? Kto wie...

Kasztaniako-żołędziaki, czyli ludziki z darów jesieni

Jesień to czas, w którym wśród plac plastycznych nie może zabraknąć ludzików przygotowanych z jej darów: kasztanów, żołędzi, szyszek. My pokazujemy trzy przykładowe jesienne figurki: sowę, żyrafę i zajączka.

Obrazki z jesiennych liści: lew, rybki i kogut

Skarby jesieni dają nieograniczone możliwości Małym Artystom. Pokazujemy jak można wykorzystać wysuszone, piękne liście. Oczywiście w podobny sposób można stworzyć niemal dowolne zwierzaki. Zachęcamy do pracy, wystarczy ruszyć głową!

Czarno-biały obrazek, czyli wykorzystanie kontrastu w prostej pracy plastycznej

Jak stworzyć ładny czarno biały obrazek? Krótka instrukcja już w środku. :)

Guzikowy obrazek z bałwankiem

Z guzików można stworzyć naprawdę wiele ciekawych prac. Dziś zimowy obrazek, czyli bałwanek z guzików. Pracę mogą wykonać maluchy samodzielnie!

Jesienne drzewo z plasteliny

Złota jesień na dziecięcym obrazku. Potrzeba naprawdę niewiele, by stworzyć takie małe arcydzieło. Jesienne drzewa to także stały temat zabaw plastycznych w przedszkolach, zachęcam do wykorzystania pomysłu.
Strona: - przejdź do: z 4