Pozostałe

Tutaj umieszczamy wszystkie te zabawy dla dzieci, których nie udało się nam przyporządkować w innym miejscu. Może się okazać, że będzie to najciekawsza mieszanka. Zachęcamy do przeglądania.

Kasztaniako-żołędziaki, czyli ludziki z darów jesieni

Jesień to czas, w którym wśród plac plastycznych nie może zabraknąć ludzików przygotowanych z jej darów: kasztanów, żołędzi, szyszek. My pokazujemy trzy przykładowe jesienne figurki: sowę, żyrafę i zajączka.

Obrazki z jesiennych liści: lew, rybki i kogut

Skarby jesieni dają nieograniczone możliwości Małym Artystom. Pokazujemy jak można wykorzystać wysuszone, piękne liście. Oczywiście w podobny sposób można stworzyć niemal dowolne zwierzaki. Zachęcamy do pracy, wystarczy ruszyć głową!

Czarno-biały obrazek, czyli wykorzystanie kontrastu w prostej pracy plastycznej

Jak stworzyć ładny czarno biały obrazek? Krótka instrukcja już w środku. :)

Guzikowy obrazek z bałwankiem

Z guzików można stworzyć naprawdę wiele ciekawych prac. Dziś zimowy obrazek, czyli bałwanek z guzików. Pracę mogą wykonać maluchy samodzielnie!

Jesienne drzewo z plasteliny

Złota jesień na dziecięcym obrazku. Potrzeba naprawdę niewiele, by stworzyć takie małe arcydzieło. Jesienne drzewa to także stały temat zabaw plastycznych w przedszkolach, zachęcam do wykorzystania pomysłu.

Statek piracki, czyli przedszkolna praca plastyczna

Który z chłopców nie przeżył fascynacji pirackim życiem? Kto nie słyszał o Piotrusiu Panie i jego przygodach? Kto nie marzył o znalezieniu pirackiego skarbu? Stąd pomysł na pracę plastyczną ze statkiem pirackim w centrum.

Drzewa z guzików o każdej porze roku

Pomysł wspaniały, wykonanie dziecinnie proste, efekt świetny! Polecam wszystkim i małym i dużym!

Jeż z masy solnej i makaronu

Jesień kojarzy się ze spacerami do lasu, kasztanowymi ludzikami, kolorowymi liśćmi i.. z jeżami. Tych znajdziecie w Strefie Dzieci całkiem sporo.

Jeże z szyszek i kasztanów, czyli wykorzystanie darów jesieni

Z szyszek, kasztanów i żołędzi powstają prawdziwe cuda. A co najważniejsze, dzieci świetnie sobie radzą z takimi materiałami plastycznymi!
Strona: - przejdź do: z 4