ABC małych Artystów

Jak zrobić masę solną, masę papierową, a może farbki albo ciastolinę? Jak zafarbować ryż albo zrobić krochmal z przepisu babci. Wszystkie podstawowe przepisy na masy plastyczne znajdziecie teraz w jednym miejscu!

Piasek księżycowy, czyli mięciutka i pachnąca masa plastyczna

Przepis na piasek księżycowy jest bardzo prosty. Samo wykonanie banalne. Koszt też raczej niezbyt wysoki. Zabawa wspaniała!

Puchnące farby, czyli tęczowe, niejadalne wypieki

Choć te farby puchnące nie mają cech farbek kupnych, to i tak potrafią efektami zaskoczyć. Puchną to najważniejsze!

Masa papierowa krok po kroku

Masa papierowa do tworzenia masek, naczyń dla lalek itd. Podstawą są paski papieru, które układa się na przygotowanym podkładzie. Tak przygotowana masa nie nadaje się jednak do tworzenia figurek.

Najlepszy przepis na masę solną

Trochę soli, trochę mąki i kilka godzin dobrej zabawy! Masa solna to najprostsza masa do przygotowania w domu.

Przepis na ciastolinę dla dzieci

Ciastolinę przygotowuje się szybko i jej koszt okazuje się niewielki. Nie jest to co prawda identyczny produkt jak ten ze sklepu, ale raz na jakiś czas na pewno może stanowić jego zamiennik. :)

Farbki do malowania palcami, zrób je sam!

Farby do malowania palcami potrafią rozwijać dzieci manualnie, ale przede wszystkim zachęcają do samodzielnego tworzenia. Nie obejdzie się oczywiście bez ugniatania farby, bawienia się nią, ale czy nie o to chodzi w zabawie z dzieckiem?

Farbowany ryż, czyli inne wykorzystanie krepiny

Zabawę widziałam na kilku blogach i byłam do niej sceptycznie nastawiona. Wydawało mi się, że Dziecka nie jest w stanie coś takiego zainteresować. Przyznaję, że bardzo się myliłam i teraz gorąco Wam polecam tę zabawę!
Strona: - przejdź do: z 1