Recycling twórczy

W każdym domu znajdziemy wiele "odpadków", które możemy wykorzystać do niezliczonej ilości prac plastycznych i zabaw dla dzieci. Bo czy nie mamy rolek po papierze toaletowym, rolek po ręcznikach papierowych, wytłaczanek po jajkach, pudełkach po lodach czy serkach? To wszystko stanowi świetny materiał plastyczny!

Wąż z rolki po papierze toaletowym

Kolejna praca wykonana na bazie rolki po papierze toaletowym. Czy i Wam podoba się taki wąż?

Niebieski słoń z rolki po papierze toaletowym

Każdy już wie, że z rolki po papierze toaletowym można wyczarować prawdziwe cuda. Oto kolejny dowód. Czy nasz słonik z recyclingu nie jest uroczy?

Domek z rolki po papierze toaletowym, wersja dla najmłodszych

Ta wersja nadaje się do stworzenia przez malutkie dzieci. Dach to jedynie sklejone dwie kartki ze sobą, bez elementów origami.

Anturium, czyli piękny kwiat stworzony z płatka kosmetycznego i patyczka do uszu

Piękne kwiaty stworzone przy użyciu materiałów codziennego użytku, które z pewnością znajdziemy w każdym domu. Praca plastyczna nie jest czasochłonna, a efekt jest naprawdę ciekawy.

Żonkile z wytłaczanek po jajkach

Wiosna, wiosna! Tworzymy piękne bukiety z wytłaczanek. Pracy niewiele, a cieszą oko.

Królowa Śniegu z rolek po papierze toaletowym

Pani Zima z recyclingu. Piękna, groźna i surowa. Kilka rolek, kawałek folii, styropianowa kulka i Królowa Śniegu gotowa,

Choinka z rolek po papierze toaletowym

Piękna choinka wykonana przez jedną z najmłodszych uczestniczek konkursu. Musicie przyznać, że to naprawdę urocza ozdoba świąteczna wykonana przez małe rączki.

Miś z butelek, czyli recycling domowy

Praca bardzo czasochłonna, ale za to jaki efekt! Kto by pomyślał, że z butelek można stworzyć prawdziwego misia? Praca zdobyła IV miejsce w naszym konkursie.

Kartonowy telewizor, który działa

Może jakaś odmiana od bajek na kanałach dla dzieci? Warto stworzyć coś własnego... Pani Dorota (III miejsce w konkursie listopadowym Strefy Dzieci) pokazuje nam jak można to zrobić.
Strona: - przejdź do: z 7