Czym jest Strefa Dzieci?


Ta strona to wciąż rozrastający się zbiór zabaw dla dzieci, które mogą przynieść Wam radość. Nie obiecuję, że Wasze dziecko stanie się dzięki nim mądrzejsze, ale gwarantuję, że doceni czas, który mu poświęcicie.

Ta strona nie jest przeznaczona dla rodziców, którzy widzą w swoim dziecku Małego Geniusza. Nie jest też dla tych, którzy brak czasu rekompensują swoim maluchom drogimi zabawkami. Jest wyłącznie dla tych z Was, którzy w swojej pociesze widzą przede wszystkim DZIECKO. Nie proponuję Państwu serii zabaw edukacyjnych. Przedstawiam jedynie propozycje na WSPÓLNE spędzanie czasu. Nasze Maluchy szybko się nudzą, dobrze więc mieć w zanadrzu kilka pomysłów na kolejne zabawy. Niektóre z zabaw podpatrzyłam w książkach, poradnikach, na interesujących blogach, inne wymyślałam na potrzebę chwili. Wszystkie zostały przetestowane na moich Pociechach.

Nie starajmy się z dziecka zrobić geniusza, udowodnić wszystkim, że jest nad wiek rozwinięte – dostosowujmy zabawy do możliwości dziecka. Dzięki temu ono nie będzie odczuwało presji, niepokoju, że nie umie sprostać oczekiwaniom opiekuna, a rodzic będzie odczuwał pełną satysfakcję i spokój.

Każdy rodzic pewnego dnia zauważa jak bogatą wyobraźnię ma jego Małe Dziecko, przy tym mądry rodzic ze wszech miar stara się ją rozwijać, wzbogacać. Odłóżmy więc elektroniczne zabawki na bok, zwłaszcza, że i nas ich dźwięk  wyprowadza z równowagi. Zostawmy bajki, piszczące miśki, grille i odkurzacze w wersji mini specjalnie dla dzieci. Ruszmy na podbój świata dziecięcych pomysłów!