Wielkanoc

Wielkanoc to piękne Święta, które kojarzą się głównie z kurczętami, barankami, pisankami, koszyczkami, królikami i wiosną! Pokazujemy jak my przygotowujemy się do tych Świąt, jakie dekoracje świąteczne tworzymy. W końcu ozdób nigdy nie za wiele. Kto wie, może znajdziecie coś dla siebie.

Tęczowe pisanki z piankoliny

W ten sam sposób dekorowaliśmy jakiś czas temu bombki na choinkę. Przyznajcie jednak, że te tęczowe pisanki prezentują się równie pięknie. Dzieci uwielbiają taką metodę zdobienia.

Zajączki ze styropianowych jajek

Dekoracja idealna na Wielkanoc, ale nie tylko. Nie wymaga wiele pracy. Praca idealna już dla najmłodszych artystów.

Żonkile z wytłaczanek po jajkach

Wiosna, wiosna! Tworzymy piękne bukiety z wytłaczanek. Pracy niewiele, a cieszą oko.

Przebiśniegi z łyżeczek jednorazowych

Przebiśniegi to znak, że wiosna już tuż tuż. Co prawda, u nas wiosna już w pełni, ale przebiśniegi kwitną w domowej doniczce. :)

Kolorowy zajączek, czyli podstawka pod jajko z rolki po papierze

Zajączek wielkanocny z rolki po papierze świetnie się sprawdzi nie tylko jako podstawka pod jajko, ale także jako świąteczny serwetnik.

Pisanka z filcu na kartce świątecznej

Najmłodsze dzieci z pewnością chętnie pomogą w zdobieniu przygotowanej filcowej pisanki, starsze same mogą wykonać całą kartkę świąteczną.

Rodzinka zajączków z tektury falistej

Idealna dekoracja pokoju dziecka na Wielkanoc. Proste, wdzięczne i kolorowe zajączki na pewno znajdą miejsce i w Waszych domach.

Baranki, zajączki i kurczaki z marcepanu domowej roboty

Macie ochotę pobawić się jadalną plasteliną? Do takich działań świetnie nadaje się domowej roboty marcepan. Jest bardzo plastyczny, poszczególne elementy łatwo się ze sobą łączą, a jeśli go podjemy podczas pracy, to i brzuchy będą zadowolone.

Jajka wielkanocne na patyku

Proponujemy wykonanie bardzo prostych dekoracji wielkanocnych. Pisanki na patyku można umieścić na przykład w doniczkach z kwiatkami.
Strona: - przejdź do: z 5