Zabawki

W sklepie z zabawkami dla dzieci można dostać oczopląsu, wybór jest wprost niesamowity. Gwarantuję jednak, że zabawka zrobiona własnoręcznie (lub z pomocą rodzica) o wiele bardziej ucieszy Wasze Dziecko niż najbardziej wymyślna lalka z wystawy sklepowej. A ile radości Wam przyniesie taka zabawa z Dzieckiem! Czy układaliście kiedyś ręcznie robione puzzle? A może chcielibyście spróbować? Ten dział powstał dla osób takich jak Wy. Nasze gry i zabawy nie wymagają przy tym wiele czasu.

Miś z butelek, czyli recycling domowy

Praca bardzo czasochłonna, ale za to jaki efekt! Kto by pomyślał, że z butelek można stworzyć prawdziwego misia? Praca zdobyła IV miejsce w naszym konkursie.

Kartonowy telewizor, który działa

Może jakaś odmiana od bajek na kanałach dla dzieci? Warto stworzyć coś własnego... Pani Dorota (III miejsce w konkursie listopadowym Strefy Dzieci) pokazuje nam jak można to zrobić.

Zabawy jesiennymi warzywami, czyli kartofel na statku pirackim

Tworzenie stworków z warzyw znane jest wielu dzieciom. Chłopcy, którzy zajęli II miejsce w konkursie listopadowym Strefy Dzieci pokazali, że takie wykorzystanie warzyw jest świetną zabawą!

Żaglówka, łódeczka i tratwa, czyli do czego wykorzystać to i owo

Co robić w upalny dzień? Może regaty w dużej miednicy lub wannie? Zacznijmy od przygotowania łódeczek, żaglówek itd.

Książeczka sensoryczna z filcu dla najmłodszych dzieci

Książeczka dotykowa służy głównie do pobudzania zmysłu dotyku u małych dzieci. Kolory i forma to jedynie dodatek. W uproszczonej wersji książeczka mogłaby jedynie zawierać strony o różnej strukturze i to wszystko.

Ruchome obrazki mocowane na klamerkach do prania

Za pomocą spinaczy można przedstawić fantastyczne historie. Zafascynowały nas podobne dzieła znalezione w sieci i dlatego zrobiliśmy podobne. Uwierzcie, dzieciom aż oczy śmieją się z zachwytu. Kto by pomyślał, że zwykłe spinacze można tak twórczo wykorzystać?

Skarpetkowa gąsienica, czyli udomowiona stonoga

Wiosną łąki są pełne kolorowych motyli. Zanim jednak motyle powstaną, muszą po liściach pełzać gąsienice. Nasza, choć ze skarpety, też zwiastuje wiosnę. :)

Zamek z opakowania po tosterze

Często opakowania po zakupionym sprzęcie zajmują nam miejsce albo szybko lądują w koszu. Warto się im jednak bliżej przyjrzeć i spróbować z nich coś wyczarować.

Tomek, czyli zabawa z dzieckiem w kolejkę

Czy Wasze dzieci też szaleją za bajką "Tomek i przyjaciele"? Jeśli tak, można namówić je do stworzenia własnego egzemplarza uśmiechniętej lokomotywy.
Strona: - przejdź do: z 3